пʼятницю, 3 квітня 2020 р.

Українська мова, 2 клас.






Тема. Оповідання. Переказ. « Парасолька» (за Наталкою Малетич)

Мета: вчити слухати і сприймати читаний текст, переказувати його за складеним планом; ознайомити учнів із сучасною письменницею Наталкою Малетич; вдосконалювати техніку правильного, свідомого, виразного читання; формувати в учнів уміння аналізувати, узагальнювати, робити посильні висновки з прочитаного; розвивати уяву, фантазію, зв’язне мовлення, критичне мислення; збагачувати мовлення дітей образними словами і висловами; виховувати любов до рідного слова.

Обладнання: презентація до уроку, згідно плану, презентація для перевірки знань про перенесення слів із рядка в рядок(з використанням ценлинок Lego),  картки для розчитування(клиноподібне розчитування), демонстраційний матеріал- парасольки, зображення кіл-круги  Ейлера-Вена, стрічка часу-план твору, мультимедійний матеріал(фізкультхвилинки)
Тип уроку: інтегрований

Очікувані результати:  

Читаємо

- прогнозує орієнтовний зміст тексту за заголовком та ілюстраціями [2 МОВ 2-2.1-1];
-читає правильно та виразно вголос різні тексти (вірші, народні і літературні казки, оповідання, графічні та інформаційні тексти) залежно від мети читання [2 МОВ 22.1-2];
-розповідає, про що текст, відповідає на запитання за змістом прочитаного [2 МОВ 2-2.1-4];
-знаходить у тексті незнайомі слова, робить спроби пояснити їхнє значення, виходячи з контексту [2 МОВ 2-2.1-5];
 - розповідає про вчинки улюблених персонажів [2 МОВ 2-2.3-2]; 
- визначає тему і головну думку в тексті [2 МОВ 2-2.2-8];
-визначає послідовність подій у художньому тексті [2 МОВ 2-2.2-1];
-розповідає про свої враження (почуття та емоції) від змісту прочитаного художнього тексту [2 МОВ 2-2.3-1];
- зіставляє пережиті під час читання почуття та емоції із власним емоційно-чуттєвим досвідом [2 МОВ 2-2.3-2]

Взаємодіємо письмово: 

- записує окремі слова та речення, дотримуючись опрацьованих правил щодо оформлення речення на письмі, а також слів, які пишуться так, як вимовляються [2 МОВ 3-3.1-4]
Театралізуємо - використовує голос і мову тіла (міміку, жести, рухи) для відтворення емоцій персонажів казок, байок тощо [2 МОВ 6-2.3-3]
- імпровізує з інтонацією, тембром та силою голосу, відтворюючи репліки персонажів казок, віршів, народних пісень тощо [2 МОВ 6-2.7-3]
- ділиться театральним досвідом та описує власні почуття, використовуючи доречно тематичну групу слів «театр» [2 МОВ 6-1.6-7]

Хід уроку
І. Організаційний момент
Продзвенів дзвінок, малята.
Біля парти треба стати.
Про перерву  забуваєм
І урок розпочинаєм.
"До успіху"
Усміхніться один одному, подумки побажайте успіхів на цілий день. Для того, щоб впоратися на уроці з завданнями, будьте старанними і слухняними. Завдання наші такі:
Не просто слухати, а чути.
Не просто дивитися, а бачити.
Не просто відповідати, а міркувати.
Дружно і плідно працювати.
II. Мовна розминка

  • Розчитування за клиноподібною таблицею
Щоб роботу розпочати,
Треба ротик розім’яти

  • 1. Робота зі скоромовкою
Дощ хлющить на зелен плющ,
Під плющем сховався хрущ.
Каже щиро хрущ плющу:
— Не боюся я дощу!
Запитання за змістом скоромовки:
·       Хто знає, що таке плющ? (Плющ — це витка рослина.) Вчитель показує малюнок із зображенням плюща
·       Яка буква найчастіше вживається у скоромовці?
Повторення скоромовки під такт метронома
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми та мети уроку
1.    Повтореня вивченого матеріалу. Перенесення слів із рядка в рядок (презентація,
самооцінювання за допомогою цеглинок Lego)
2.    Об’єднання в групи(краплинки).   

  • В групах учні відгадують, які букви «сховалися» за цифрами, і записують утворене слово (перед роботою повторення правила роботи в групі).
3.    Робота над загадками
·       Хтось відкрив на небі душ,
Повно на землі калюж.
І на нас водиця ллється.
Як це явище зоветься? (Дощ)
·       Я порою дощовою –
Наче дах над головою.
При собі мене тримають,
А як дощ пройде – складають.
                                (Парасолька) 
Фізкультхвилинка
ІV. Вивчення нового матеріалу
1.    «Асоціативний кущ».
Проблемне питання: якими бувають парасольки?
2.    « Спільне і відмінне». Круги Ейлера-Вена. Учитель демонструє парасольку від дощу і від сонця. Опора на попередній досвід дітей: коли і де з’явилася парасолька(ЯДС).
Розповідь про письменницю.
Наталка Малетич - про себе: "За освітою – український філолог, однак учителем не стала. Зрозуміла, що то не моє, коли третьокласники на практиці в школі поцілили мені паперовим літачком просто в лоба. Тож із дітьми більше люблю дружити, аніж їх вчити-повчати. Саме тому 10-річна донька Вікторія – моя найліпша подруга. І, до слова, ми з нею разом читаємо та обговорюємо багато дитячих книжок.
Коли не читаю книжки і не пишу про них, тоді щось вигадую сама. Донька любить читати мої казки та оповідання «свіженькими», ще з ноутбука, тому часто чую від неї перші відгуки. Саме для Вікторії було написано цикл казок, які вийшли чотири роки тому книжкою «Про Зайчика-Забудька та інші історії».
Люблю слухати класичну музику (найліпше – наживо), поезію в авторському виконанні, кататися з Вікторією на велосипеді та роликах, плавати, лежати в траві, збирати пожовкле кленове листя, дивитися на морський прибій і як тече ріка. А ще – пекти тортики. Шкодую, що не навчилася гарно малювати.
Найбільше люблю читати книжки і писати про них, тому вела впродовж останніх півроку блоґ «Читландія» – про спільне читання мам і дітей. На життя заробляю редагуванням і компонуванням новин в Інтернет-виданні ZAXID.NET."
4.    Читання казки вчителем
5.    Первинне сприйняття твору,
¾   Хто зрадів дощу?
¾   Яка погода була надворі?
6.    Словникова робота
1.    « Скажи по-іншому».
Похмурий ранок -
Миттю –

Ллє як з відра –
Чалапав –
7.    Робота з текстом. « Знайди і виправ помилку». (групова робота).
8.    Фізкультхвилинка
9.    Читання казки учнями («ланцюжком», « день-ніч». «дощиком»).
10. Аналіз оповідання. Вибіркове читання.
¾   Як звали хлопчика?
¾   Чому він не хотів іти до школи?
¾   Чий голосочок він почув?
¾   Якою була парасолька? Прочитайте?
¾   Чому Марко здивувався?
¾   Прочитайте, чому парасолька любила дощ?
¾   Чи розповів хлопчик комусь про свою пригоду? Чому?
¾   Що сталося із парасолькою ввечері? Прочитайте.
¾   Як хлопчик ставився до парасольки?
¾   Який настрій був у парасольки? Чому?
11.Поділ тексту на логічні частини. « Стрічка часу» .
V. Переказ тексту, розігрування в особах, з опорою на «стрічку часу»
VІ. Підсумок уроку
1.    Вербальне оцінювання
2.    Рефлексія
¾   Що сподобалось найбільше?














Немає коментарів:

Дописати коментар